Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne pod tytułem:

„Czerwony Kapturek”

W wykonaniu Studia Małych Form Teatralnych SZTUKA

29.03.2017. środa

Tytułem baśni jest przezwisko małej, ślicznej dziewczynki. „Czerwony kapturek” to nakrycie głowy, które chroni ją przed słońcem i deszczem. Dziewczynka nie rozstaje się z nim, ponieważ zostało wykonane przez ukochaną babcię. Pięknie w nim wygląda. Wszyscy nazywają ją Czerwonym Kapturkiem, nie pamiętając o jej prawdziwym imieniu. Tematem utworu jest niebezpieczna przygoda, którą dziewczynka przeżyła na skutek swojej naiwności, zbytniej ufności i niesłuchania przestróg matki. Spotkanie z wilkiem omal nie skończyło się tragicznie, gdyż przez nieostrożność dziewczynki wilk połknął zarówno ją, jak i babcię. Na szczęście obie uratował gajowy.

Zbliża się PIERWSZY DZIEŃ WIONY !!!

Z tej okazji prosimy o przyniesienie rzeczy                                                                                                      niezbędnych do zrobienia MARZANNY do dnia 15.03.2017.

marzec 2017

Zielone Przedszkole

Z okazji Międzynarodowego DNIA KOBIET składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Zainteresowanym przypominamy,

że spotykamy się 11.03.2017. (sobota)

w restauracji, punktualnie o 19.00.

6.03.2017. - poniedziałek

Zapraszamy na warsztaty podróżnicze,

na których dzieci wybiorą się w podróż do Afryki,

poznają ludność tam zamieszkującą

o odmiennym kolorze skóry

i będą miały okazję nauczyć się tańca afrykańskiego.

Zapraszam na stymulację wszystkich zmysłów:
• węchu
• wzroku
• dotyku
• słuchu
• smaku

poprzez niezwykle ciekawe

ZAJĘCIA z SENSOPLASTYKI 7.03.2017. wtorek.

Edukacja plastyczna wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw.

Efekty naszych działań będzie można obserwować na wystawie prac plastycznych.

Zielone Przedszkole weźmie udział w akcji:

„Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”

Dla nowo przybyłych Aniołów I Anielic :-) krótkie wprowadzenie ☺

Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia. Dziecko będzie te kartki losować. Na oddziale onkologii jest duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu. Kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub leczenie powikłań po chemioterapii. Dzieci leczą się bardzo długo, ale nie zawsze muszą przebywać przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tę kartkę. Co trzeba zrobić?

Wszystko jest proste

1. Trzeba przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić)

2. Zastanowić się do Kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca)

3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową (raka).

Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa.

Kartka powinna być pozytywna, zachęcać i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie, co Anioł lubi, co warto zobaczyć i podać swój kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować) Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci.

Dzieci wraz z rodzicami mogą również w domu tworzyć kartki, dopisać adres zwrotny i przynieść do przedszkola wraz ze znaczkiem.

Kartki zamierzamy wysłać około 15.03.2017.

Zapraszamy na kolejną przygodę z cyklu spotkań

"Od najmłodszych lat poznaje świat".

Tym razem zabierzemy dzieci na niezwykłą wyprawę do Azji.
" Mnóstwo ludzi, gdzie tak jest, w Azji przecież każdy wie."

Dzieci będą miały okazję poznać inspirującą do nowych przeżyć

kulturę Azjatycka.

Ciekawostką tego spotkania będzie pokaz mody Azjatyckiej,

w której dzieci będą brały czynny udział.

Serdecznie zapraszamy w ta wyjątkową podróż!

9.02.2017.- czwartek, Młoszowa

zapraszamy na spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Chrzanów

którzy zapoznają dzieci z z charakterem pracy leśników i prowadzoną przez nich gospodarką leśną.

Ponadto dzieci poznają zwierzęta lasów Nadleśnictwa Chrzanów,

oraz porozmawiają o zimowym dokarmianiu zwierząt.