Szanowni Państwo

W ostatnim czasie pojawiło się sporo wiadomości, które wywołują niepokój u niektórych Rodziców naszych uczniów.

Pragnę więc Państwa uspokoić.

Z dniem 20.03.2020. roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Wszystkie szkoły przy pomocy dzienników elektronicznych podjęły eksperymentalne próby nauczania zdalnego.

Przedszkola w Polsce nie mają jeszcze dzienników elektronicznych, które umożliwiają kontakt z Rodzicem i zostawia trwały ślad podejmowanych działań. Państwo dopiero planuje ich wprowadzenie.

Mając powyższe na uwadze wykorzystujemy dostępne nam kanały w tym facebooka przedszkola, który jest bezpłatnym i powszechnym narzędziem do szybkiej komunikacji. Publikowane tu treści są do wykonania dla osób chętnych.

Rada Pedagogiczna naszego przedszkola (w okrojonym składzie, gdyż część Pracownic jest na opiece nad własnymi dziećmi) ustaliła modyfikacje do programu nauczania by możliwa była praca tzw.”zdalna” bez użycia podręczników. W zastępstwie wprowadzamy tematyczne karty pracy a wychodząc naprzeciw sugestiom Rodziców, że nie wszędzie w domach są drukarki i papier, praca może być wykonana w dowolny sposób byle zgodny z tematem. Został przygotowany również zamienny tzw. alternatywny, dopasowany do obecnej sytuacji program.

Jednocześnie uprzejmie informuje, że nasze nauczanie jeszcze w systemie stacjonarnym prowadzone było bardzo starannie i systematycznie. Nie mamy żadnych zaległości. Ustawodawca daje nam możliwość ewentualnego uzupełnienia kart pracy z podręczników po powrocie do placówki.

Jednocześnie zwracam uwagę, że przedszkole pełni funkcje wychowawczą, opiekuńczą i dydaktyczną. Zdecydowana większość czasu to opieka nad dziećmi, wspólne zabawy, czytanie bajek, aranżowanie przestrzeni do zajęć tematycznych, spacery, śpiewanie, gimnastyka, sensoplastyka, wspólne spożywanie posiłków. Ubolewam nad tym, że tego wszystkiego nie można zrealizować przy pomocy łącza internetowego, które już i tak jest przeciążone. Z tego też powodu nie mamy również możliwości przesyłania indywidualnych wiadomości mailem do Rodziców a ponadto adres zostawiło nam około 40% z Państwa, przy czy niektóre nieaktualne.

Pytacie Państwo również o opłaty.

Mimo, że Zielone Przedszkole jest placówką niepubliczną prowadzoną przez osobę prywatną mgr Monikę Wolszewską w zakresie poboru opłat funkcjonuje jak placówka publiczna pobierając tylko jedną złotówkę za każdą godzinę powyżej podstawy programowej. Uczniowie zatem byli w uprzywilejowanej sytuacji. Zdaje sobie jednak sprawę, że i to dla niektórych z Państwa może być w obecnej sytuacji problemem. Na chwilę obecną wszystkie opłaty są zawieszone. Proszę jedynie tych z Państwa, którzy mieli zaległości względem przedszkola na dzień 5.03.2020. do szybkiego uregulowania. Zbliża się bowiem koniec miesiąca i muszę opłacić wszystkie zobowiązania.

Mam nadzieję, że ten trudny czas szybko minie i niebawem się zobaczymy.

                                                                                                                               Dyrektor

                                                                                                                  mgr Monika Wolszewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że wszystkie materiały do pracy zdalnej i nauczania za pomocą internetu ze względów technicznych umieszczamy na tylko stronie facebooka Zielonego Przedszkola.

Witamy serdecznie w kolejnym dniu przymusowej przerwy

PROPONUJEMY POMYSŁ NA PRACĘ ZDALNĄ:)
bez drukowania

Mając na względzie Państwa uwagi dotyczące braku możliwości korzystania z komputera, internetu, drukarki proponujemy zadania nie wymagające korzystania z tego sprzętu.

Prośba do rodziców. Można wykonać wszystkie punkty lub wybrać sobie dowolnie. Ważne jest, aby dziecko każdego dnia wykonało przynajmniej jedno z zadań.

 Po pierwsze: Prace mają być związane z tematem tygodnia i tematem dnia.

 Po drugie: Stworzenie pracy plastyczno - technicznej z takich materiałów jak rolki po papierze toaletowym, opakowań itp.; z tych prac zrobimy wystawę.

 Po trzecie: Napisanie z dziećmi wiersza dotyczącego obecnej sytuacji w tematyce mycia rąk, zdrowego odżywiania się, pozostania w domu itp. Ma to zwrócić uwagę dzieci na potrzebę zwiększonego dbania o higienę w obecnym czasie. Materiał również na wystawę:)

 Po czwarte i to już dla chętnych rodziców i dzieci: Teczka antywirusowa.
Mamy dużo dzieci uzdolnionych plastycznie. Chętne dzieci codziennie tworzą rysunek i wkładają go do teczki antywirusowej ozdobionej przez siebie. Żeby było trudniej codziennie muszą wykorzystać inny materiał np. dzień pierwszy - kredki, drugi - farba, trzeci – papier kolorowy, itp. Teczki będą oczywiście później prezentowane na wystawie:). Pozwoli to rozwinąć motorykę małą i zainteresowania artystyczne dzieci.

Kto będzie potrzebował, będzie mógł skorzystać z szablonów i dodatkowych ćwiczenia na czas kwarantanny.

Tak walczymy z nudą i wirusem i zobaczymy co z tego wyjdzie

BARDZO PROSIMY
założyć swojemu dziecku teczkę na prace plastyczne, które będzie wykonywać w domu, w okresie nieobecności w przedszkolu.

TEMAT TYGODNIA: 23.03.2020. – 27.03.2020 r.
„W marcu jak w garncu”

1. List od SŁONECZKA.
„Drogie dzieci, witam was serdecznie. Jestem marcowym słoneczkiem i mam dużo pracy bo robię porządki. Nie zawsze mogę świecić jasno na niebie, bo w marcu jest różna pogoda. A jaka- zaobserwujcie sami. Zostawiam wam garnek z marcową pogodą, posłuchajcie i zobaczcie co marzec włożył go garnka. Pozdrawiam was, marcowe Słoneczko!

2. Przeczytanie dzieciom fragmentu wiersza B. Formy „Marcowe kaprysy”.

„Wymieszał miesiąc marzec pogodę w garze.
Ja wam tu zaraz wszystkim pokażę.
Włożę troszkę deszczu, słoneczka promieni,
Domieszam powiew wiatru ciepłego,
Smutno by w marcu było bez niego.
Śniegu i burzy jeszcze troszeczkę dodam,
Będzie prawdziwa marcowa pogoda”.

3. Zachęcamy do rozmowy na temat treści wiersza:

Po wysłuchaniu wiersza zadajemy dzieciom pytania:
- O jakim miesiącu była mowa w wierszu?
- Co miesiąc marzec włożył do garnka?

4. Próba wyjaśnienia przysłowia
(wszystkie pomysły są dobre!!!)

- Jak myślicie co oznacza przysłowie „W marcu jak w garncu”?

5. Praca plastyczna. Wykonanie „Marcowego garnka pogody”. (Sposób wykonania, technika zgodna z predyspozycjami dziecka).
Prace plastyczne składamy w specjalnych teczkach.

Drodzy Rodzice

Obecna sytuacja zmusiła nas do zamknięcia naszej placówki na najbliższe dni. Wasze dzieci zostały z Wami w domu, a my jako nauczyciele i wychowawcy będziemy dostarczyć ciekawe pomysły, karty pracy oraz przydatne linki, aby wykorzystać ten czas na naukę, zabawę w domu  przystępując jednocześnie do realizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania powitanie przedszkolaków po wakacjach

 

Wakacje dobiegły końca i przyszedł czas powrotu do przedszkola!

 

Serdecznie witamy wszystkie dzieci, które wróciły do nas wypoczęte po wakacjach.

 

Rozpoczniemy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Wraz z nowym rokiem szkolnym część naszych przedszkolaków awansowała  do starszych grup, aby tam po wakacjach przywitać się ze swoimi długo niewidzianymi kolegami, koleżankami i paniami. Szczególnie ciepło witamy nasze Maluszki, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Życzymy Wam szybkiej adaptacji, mamy nadzieję,że wkrótce za drzwiami będzie słychać tylko śmiech i wesołą zabawę. My - nauczyciele i pozostali pracownicy -  wraz z rodzicami dołożymy wszelkich starań, aby okres adaptacji był jak najkrótszy. Pamiętajmy jednak, że czasami musi upłynąć trochę czasu zanim maluszki nam zaufają i poczują się jak w domu.Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków. O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i FB.

 

 

 

 

Piknik Rodzinny

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na PIKNIK

z okazji zakończenia roku przedszkolnego dnia 28.06.2018. (czwartek)

w godzinach 16.00-19.00 w Młoszowej ul. Krakowska 285                                            

 

Atrakcje:

- dmuchańce

- mini ZOO

- zjazd linowy

-park trampolin

- ognisko na którym samodzielnie można upiec kiełbaskę

 - boisko do piłki nożnej i siatkówki

Należy zabrać: 

-plecak z prowiantem według uznania ,

- kiełbaskę na ognisko (+ pieczywo, napoje, talerzyk jednorazowy, sztućce) 

 -koc piknikowy.

 

Piknik odbędzie się na terenie                                             

Gospodarstwa Agroturystyczngo Red Raj Relaksowisko                    

ze względu na jego rozmiar formalnie dziecko podczas całego czasu trwania imprezy przebywa pod opieką swoich rodziców, którzy biorą za niego pełna odpowiedzialność.

 W przypadku niepogody podamy rozwiązanie alternatywne.                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na przedstawienie teatralne pt. „To już lato, co Ty na to?”

Z cyklu "Cztery pory roku"

Środa 30.05.2018.

Świstak przyjeżdża nad morze na wakacje. Gdy wchodzi na plażę zrywa się sztorm i porywa mu walizkę z rzeczami, do których Świstak jest bardzo przywiązany. Chcąc je odzyskać - za radą Lata - zaczyna zwiedzać okolicę szukając swoich rzeczy.

Zamiast nich znajduje różne przedmioty, które zginęły poprzednim plażowiczom. W końcu decyduje się wrócić do siebie w góry, a znalezione cudze rzeczy zostawia w biurze rzeczy znalezionych, w którym, jak się okazuje, ktoś inny pozostawił znalezione przypadkiem rzeczy Świstaka.

W tym dniu na dzieci czeka również okolicznościowy upominek :)

 

Drodzy Rodzice

24.05.2018. (czwartek)

organizujemy wycieczkę do kina Sokół do Trzebini na bajkę pt.: „Gang Wiewióra 2”