Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Nawojowa Góra

Pięciolatki, Sześciolatki 25.04.2018.- środa

Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2  w Krzeszowicach!!!

Szkoła jest Partnerem Edukacyjnym Zielonego Przedszkola.

Wspólnie realizujemy zajęcia według opracowanego programu

kompleksowego przygotowania ucznia do podjęcia nauki w szkole.

W programie m.in.:

- przedstawienie teatralne

- udział w zajęciach lekcyjnych

-  zwiedzanie szkoły

- spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny, ciekawych miejsc w Krzeszowicach

Zbiórka: 7.30 – prosimy o punktualność

Nawojowa Góra

Trzylatki, Czterolatki

Wycieczka na coroczną paradę przebierańców organizowaną w ramach obchodów „Dnia Ziemi”

„Żabki, żaby i ropuchy 2018”

24.04.2018.- wtorek

Warunkiem uczestnictwa jest zielone przebranie, które dzieci zaprezentują podczas marszu.

W programie przewidziano m.in.:

- Fotobudkę

- Przedstawienie „Ale Cyrk” z występem Magika

- Występ iluzjonisty

- Pokaz wielkich baniek mydlanych

- spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny

- wizyta w lodziarni

Zbiórka: 8.30

W poniedziałek 19.03.2018.

w naszym przedszkolu będzie fotograf z Gazety Krakowskiej

wykonywał zdjęcia do dodatku do gazety

poświęconemu przedszkolom.

Zdjęcia będą grupowe.

Kto z Państwa nie wyraża zgody na udział swojego dziecka w takiej sesji proszony jest o zgłoszenie tego faktu na piśmie. W pozostałych przypadkach obowiązuje zgoda, którą Państwo już wyrazili o upublicznianiu wizerunku.

Należy się również zastanowić do środy (21.03.2018.) ile egzemplarzy gazety zakupicie (cena 5,00). Gazeta z tym dodatkiem będzie dostępna tylko i wyłącznie w przedszkolach, w zamyśle stanowi pamiątkę dla rodziny, znajomych i nas DUMNYCH RODZICÓW.

20.03.2018. (wtorek)

WYCIECZKA

do kameralnego Teatru Szczęście mieszczącego się w zabytkowej kamiennicy

przy ulicy Karmelickiej 3 w Krakowie

dla

TRZYLATKÓW I CZTEROLATKÓW

na spektakl teatralny

"Ale Cyrki" i warsztaty

Poprzez odpowiednio dobrany repertuar rozbudzimy kreatywność i pasję poznawczą u dzieci. Proponujemy świetną rozrywkę a zarazem  wartości edukacyjne i dydaktyczne tak by dzieci chciały wejść z bohaterami w kolorowy i radosny świat.

"ALE CYRKI"

To spektakl - opowieść o podróży Klauna Feliksa po całym świecie i umiejętnościach, które nabył w czasie wędrówki: komicznej iluzji, żonglerki, muzykowania, tańca i pantomimy. W trakcie spektaklu poszczególni widzowie biorą udział w prezentacjach scenicznych, które zawsze kończą się salwą śmiechu. Na koniec Klaun Feliks tworzy wielką orkiestrę dziecięcą, która z wykorzystaniem takich instrumentów jak: ukulele, banjo, instrumenty perkusyjne, odgrywa brawurowo utwór muzyczny, specjalnie skomponowany na tę okazję.
Spektakl "Ale Cyrki" jest znakomitą propozycją dla dzieci, by poprzez śmiech i zabawę rozbudzać w nich chęć do nauki i poznawania nowych dziedzin, dzięki czemu mogą odkryć swoje talenty.

Występuje: Klaun Feliks.W roli Klauna Feliksa -Andrzej Talkowski- klaun, mim, artysta kabaretowy, laureatm.in. Grand Prix PAKA, otrzymał od ZASP-u tytuł Mistrza Sztuki Kabaretowej.

Posiada on ponad 20 letnie doświadczenie w pracy scenicznej i warsztatowej z dziećmi i młodzieżą.

Premiera: 1997r

Czas trwania: ok. 50-60 minut

Po spektaklu  odbędą się warsztaty na wesoło z klaunem, które obejmują rozwijające zabawy ruchowe, naukę podstaw pantomimy, żonglerki i muzykowania.

Podczas warsztatów nacisk będzie położony na naukę wiary w siebie, odkrywanie swoich talentów, poznawanie aspektów teatru ruchu, rozwijanie świadomości ciała oraz przekazu werbalnego; wspólne muzykowanie, rozwijanie umiejętności manualnych oraz wyobraźni przestrzenno - ruchowej.

Parking w centrum Krakowa znajduje się przy ul. Karmelickiej 26, na tyłach Biblioteki Wojewódzkiej.

Z cyklu "Cztery pory roku"

zapraszamy na

Spektakl Teatralny

„Pani Wiosna Radosna”

09.03.2018. piątek

Po zimie nadchodzi wiosna, przyroda się budzi, a z nią budzi się też Świstak. W pierwszej chwili myli Wiosnę z Marzanną, ale szybko spostrzega swą pomyłkę. Zapatrzony w Wiosnę przełamuje swoją niechęć do pracy i przystępuje do wiosennych prac - sieje ziarenka, podlewa kiełkujące roślinki itp. Nadchodzi maj i Świstak chce podarować Wiośnie bukiet kwiatów. Niestety, kwiaty bez wody zaczynają schnąć. Za radą Wiosny Świstak wraz z dziećmi przywołuje wiosenny deszczyk. W końcu Wiosna chce odejść, ale Świstak nie chce się na to zgodzić. Dopiero, gdy Wiosna tłumaczy mu, jakie atrakcje przychodzą z nadejściem lata, Świstak się uspokaja i czeka na nadejście kolejnej pory roku.

W celu uświadomienia dzieciom znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia

oraz wzbogacenia przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo z zachowaniem zasady fair-play

w środę 28 lutego 2018 roku

odbędzie się

WEWNĘTRZNA OLIMPIADA ZIMOWA.

Dzięki tego typu aktywności dzieci uczą się pokonywać własne bariery

oraz przygotowują do reprezentowania Przedszkola

w konkursach organizowanych

na szczeblu między przedszkolnym.

Prosimy by w tym dniu dzieci miały ubrany

wygodny sportowy strój.

„Mając na uwadze niedawną kampanię nieprzychylnych opinii kierowanych pod adresem personelu placówki, jej kierownictwa i w stosunku do części Rodziców naszych podopiecznych, których wyrazem było szereg wypowiedzi zamieszczonych na profilu społecznościowym przedszkola oświadczamy, iż szanując wolność wypowiedzi i prawo do krytyki nie zamierzamy wdawać się w polemikę z treściami, których poziom odbiega od kanonów dobrego smaku. Cieszymy się zarazem, iż w oczach zdecydowanej większości nasz wysiłek wychowawczy znajduje pozytywny oddźwięk,  dochodzą do nas wyrazy zaufania i wsparcia, za co serdecznie dziękujemy. Deklarujemy, iż w dalszym ciągu, w ścisłej współpracy z Rodzicami, którzy są dla nas najwyższym autorytetem będziemy dokładać wszelkich starań, by Wasze dzieci znajdowały w naszym przedszkolu miejsce przyjazne, pełne dobroci i domowego ciepła.”

Zapraszamy na
BAL KARNAWAŁOWY!