Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

9.11.2017. czwartek

nasze przedszkole odwiedzi FOTOGRAF

Zgodnie z sugestiami rodziców z zebrania wybrałyśmy propozycję firmy, która w cenie 41,00 wykona Foto Album z 5 pozycjami:

zdjęcie w całości 20x30

zdjęcie grupowe

portret 20x15

zdjęcie 10x15 (2 sztuki)

Jest to propozycja dla chętnych.

Wykonanie zdjęcia nie obliguje Państwa do zakupu.(np. jeżeli ujęcie będzie niekorzystne).

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie teatralne

Misiowa draka o drogowych znakach”

Środa 8.11.2017.

Miś zobaczył rowerzystę i - ponieważ nigdy czegoś takiego nie widział - przestraszony szuka swojej przyjaciółki Ary, by podzielić się z nią swoimi obawami. Ara wyjaśnia mu, że to nic strasznego. Ot, zwykłe narzędzie do jeżdżenia.

Miś wpada na pomysł, by też sprawić sobie taki rower. Ara jednak wyjaśnia mu, że aby bezpiecznie poruszać się po drogach trzeba najpierw poznać przepisy związane z ruchem drogowym.

Następuje prezentacja rodzajów znaków drogowych (z przykładami), zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię (zebra), znaczenia świateł na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych (czerwone - zielone) i poruszania się po drodze, gdy nie ma chodnika i gdy trzeba iść jezdnią, po której jeżdżą samochody.

30.10.2017. poniedziałek

zapraszamy na Bal Przebierańców

"Zlot Czarownic i Czarodziejów"

W tym dniu prosimy o przebrania z tematycznym akcentem.

29 września 2017 -PIĄTEK

W dniu dzisiejszym odbędzie się w naszym przedszkolu

Dzień Głośnego Czytania , organizowany w ramach akcji

"Cała Polska Czyta Dzieciom".

Tego dnia będziemy czytać książkę Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka - Dom". Dzieci poznają Pana Kuleczkę - idealnego dorosłego. Jest tolerancyjny , ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa , pies Pypeć i mucha Bzyk - Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią , ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki , który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę  dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk - Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.

Seria książek "Pan Kuleczka" znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Serdecznie zapraszam na przedstawienie teatralne:

środa 4.10.2017.

„Pani jesień dary niesie”

Z cyklu "Cztery pory roku"

Świstak - postać przewijająca się w całym cyklu - złości się, bo ktoś hałasuje przed jego norką. Okazuje się, że to Jesień, która właśnie nadeszła i zbiera plony - warzywa i owoce.

Jesień uświadamia Świstakowi potrzebę przygotowania się do nadchodzącej zimy. Świstak zbiera plony, żegna ptaki odlatujące na zimę, robi przetwory i przygotowuje swoją norkę, by bezpiecznie przetrwać zbliżającą się niesprzyjającą porę roku. W końcu zasypia.

Mali widzowie poznają nazwy jesiennych miesięcy, zjawiska związane z tą porą roku i działania, które ludzie i zwierzęta od wieków podejmują w tym czasie, by przetrwać.

Nawojowa Góra

Dnia 01.06.2017. WYCIECZKA wszystkich grup do

kina Sokół w Trzebini

na przedstawienie teatralne pt. Plastusiowy Pamiętnik”.

Koszt 30,00 płatne celem rezerwacji biletów, gotówką, w nieprzekraczalnym terminie u wychowawcy grupy do dnia 25.05.2017. czwartek.

Proszę o wyliczoną kwotę.

W przypadku nieobecności dziecka na wycieczce koszty nie są zwracane, gdyż liczone są proporcjonalnie do ilości uczestników. Zakładam że wszystkie dzieci, tak jak w zeszłym roku pojadą.

Kto z Państwa nie chce się narażać na ewentualne straty wpłaty proszę by nie zapisywał dziecka na wycieczkę.

W tym dniu proszę przyprowadzić dzieci PUNKTUALNIE do godziny 7.50.

Śniadanie 8.00

Odprawa, zasady bezpieczeństwa 8.30

Wyjazd pierwszego autokaru 8.45

Można zabrać plecaki z prowiantem.

Pieniążki nie będą dzieciom potrzebne.

Nawojowa Góra

31.05.2017. środa godzina 13.00

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na przedstawienie teatralne                                                             pt. „Smok Wawelski”.

Młoszowa

01.06.2017. czwartek godzina 10.30

Dawno temu był sobie pewien znany i wspaniały gród, którym władał król Krak. Jego poddanym żyło się dobrze i bezpiecznie, ale niestety nagle w mieście spadła ogromna tragedia.

Pewnego dnia na zboczu wzgórza wawelskiego w jamie osiedlił się wielki i przerażający smok. Był bardzo duży, pokryty łuskami. Miał straszne zęby, a co najgorsze był ciągle głodny. Polował więc na zwierzęta i ptactwo domowe. Ale po jakimś czasie w królestwie nie było już żadnych zwierząt, a bestia wciąż był głodna. Wtedy król zdecydował, że będzie składał ofiary z ludzi, ponieważ nie widział innego wyjścia z tej trudnej sytuacji. Zwołał nawet radę swoich podwładnych i nakazał im pokonanie smoka, ale  niestety im się nie udało.

Wtedy król wysłał parobków, by ogłosili w całym grodzie, że poszukiwany jest śmiałek, który pokona bestię. Jeśli mu się uda, otrzyma wspaniałą nagrodę. Kiedy wieść rozeszła się wśród ludzi wielu odważnych zgłosiło się, by stanąć do walki z potworem. Kolejno walczyli, ale nikt nie zdołał zabić smoka. Król był zrozpaczony, nie wiedział, co powinien zrobić. Wtedy do miasta przybył pewien ubogi młodzieniec, Szewczyk Dratewka. Dowiedział się o problemie w grodzie i postanowił, że sam stanie do...

Środa 26.04.2017.

będzie we wszystkich grupach

dniem koloru ZIELONEGO.

Również z tej okazji w piątek 21.04. przedszkolaki sadziły kwiaty.