Uprzejmie informujemy, że wszystkie materiały do pracy zdalnej i nauczania za pomocą internetu ze względów technicznych umieszczamy na tylko stronie facebooka Zielonego Przedszkola.

Witamy serdecznie w kolejnym dniu przymusowej przerwy

PROPONUJEMY POMYSŁ NA PRACĘ ZDALNĄ:)
bez drukowania

Mając na względzie Państwa uwagi dotyczące braku możliwości korzystania z komputera, internetu, drukarki proponujemy zadania nie wymagające korzystania z tego sprzętu.

Prośba do rodziców. Można wykonać wszystkie punkty lub wybrać sobie dowolnie. Ważne jest, aby dziecko każdego dnia wykonało przynajmniej jedno z zadań.

 Po pierwsze: Prace mają być związane z tematem tygodnia i tematem dnia.

 Po drugie: Stworzenie pracy plastyczno - technicznej z takich materiałów jak rolki po papierze toaletowym, opakowań itp.; z tych prac zrobimy wystawę.

 Po trzecie: Napisanie z dziećmi wiersza dotyczącego obecnej sytuacji w tematyce mycia rąk, zdrowego odżywiania się, pozostania w domu itp. Ma to zwrócić uwagę dzieci na potrzebę zwiększonego dbania o higienę w obecnym czasie. Materiał również na wystawę:)

 Po czwarte i to już dla chętnych rodziców i dzieci: Teczka antywirusowa.
Mamy dużo dzieci uzdolnionych plastycznie. Chętne dzieci codziennie tworzą rysunek i wkładają go do teczki antywirusowej ozdobionej przez siebie. Żeby było trudniej codziennie muszą wykorzystać inny materiał np. dzień pierwszy - kredki, drugi - farba, trzeci – papier kolorowy, itp. Teczki będą oczywiście później prezentowane na wystawie:). Pozwoli to rozwinąć motorykę małą i zainteresowania artystyczne dzieci.

Kto będzie potrzebował, będzie mógł skorzystać z szablonów i dodatkowych ćwiczenia na czas kwarantanny.

Tak walczymy z nudą i wirusem i zobaczymy co z tego wyjdzie