Szanowni Państwo

W ostatnim czasie pojawiło się sporo wiadomości, które wywołują niepokój u niektórych Rodziców naszych uczniów.

Pragnę więc Państwa uspokoić.

Z dniem 20.03.2020. roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Wszystkie szkoły przy pomocy dzienników elektronicznych podjęły eksperymentalne próby nauczania zdalnego.

Przedszkola w Polsce nie mają jeszcze dzienników elektronicznych, które umożliwiają kontakt z Rodzicem i zostawia trwały ślad podejmowanych działań. Państwo dopiero planuje ich wprowadzenie.

Mając powyższe na uwadze wykorzystujemy dostępne nam kanały w tym facebooka przedszkola, który jest bezpłatnym i powszechnym narzędziem do szybkiej komunikacji. Publikowane tu treści są do wykonania dla osób chętnych.

Rada Pedagogiczna naszego przedszkola (w okrojonym składzie, gdyż część Pracownic jest na opiece nad własnymi dziećmi) ustaliła modyfikacje do programu nauczania by możliwa była praca tzw.”zdalna” bez użycia podręczników. W zastępstwie wprowadzamy tematyczne karty pracy a wychodząc naprzeciw sugestiom Rodziców, że nie wszędzie w domach są drukarki i papier, praca może być wykonana w dowolny sposób byle zgodny z tematem. Został przygotowany również zamienny tzw. alternatywny, dopasowany do obecnej sytuacji program.

Jednocześnie uprzejmie informuje, że nasze nauczanie jeszcze w systemie stacjonarnym prowadzone było bardzo starannie i systematycznie. Nie mamy żadnych zaległości. Ustawodawca daje nam możliwość ewentualnego uzupełnienia kart pracy z podręczników po powrocie do placówki.

Jednocześnie zwracam uwagę, że przedszkole pełni funkcje wychowawczą, opiekuńczą i dydaktyczną. Zdecydowana większość czasu to opieka nad dziećmi, wspólne zabawy, czytanie bajek, aranżowanie przestrzeni do zajęć tematycznych, spacery, śpiewanie, gimnastyka, sensoplastyka, wspólne spożywanie posiłków. Ubolewam nad tym, że tego wszystkiego nie można zrealizować przy pomocy łącza internetowego, które już i tak jest przeciążone. Z tego też powodu nie mamy również możliwości przesyłania indywidualnych wiadomości mailem do Rodziców a ponadto adres zostawiło nam około 40% z Państwa, przy czy niektóre nieaktualne.

Pytacie Państwo również o opłaty.

Mimo, że Zielone Przedszkole jest placówką niepubliczną prowadzoną przez osobę prywatną mgr Monikę Wolszewską w zakresie poboru opłat funkcjonuje jak placówka publiczna pobierając tylko jedną złotówkę za każdą godzinę powyżej podstawy programowej. Uczniowie zatem byli w uprzywilejowanej sytuacji. Zdaje sobie jednak sprawę, że i to dla niektórych z Państwa może być w obecnej sytuacji problemem. Na chwilę obecną wszystkie opłaty są zawieszone. Proszę jedynie tych z Państwa, którzy mieli zaległości względem przedszkola na dzień 5.03.2020. do szybkiego uregulowania. Zbliża się bowiem koniec miesiąca i muszę opłacić wszystkie zobowiązania.

Mam nadzieję, że ten trudny czas szybko minie i niebawem się zobaczymy.

                                                                                                                               Dyrektor

                                                                                                                  mgr Monika Wolszewska