Drodzy uczniowie zapraszam na przygodę

z cyklu „spotkania z ciekawymi ludźmi”

18.11.2016. piątek Nawojowa Góra

 

Zielone Przedszkole odwiedzi p. Sławomir Talowski wicemistrz świata w akrobacji szybowcowej. Sławomir Talowski  jest pilotem Aeroklubu Częstochowskiego, instruktorem, kapitanem, pilotem samolotów pasażerskich w liniach lotniczych. Autorem książki „ Akrobacja szybowcowa w klasie advanced”.

 Mówi: „Akrobacja pozwala stać się lepszym pilotem”. 

 W lataniu lubi figury dynamiczne, na dużym przeciążeniu, na dużych prędkościach (270km/h). Opowie o swojej pracy, o zmiennej pogodzie, o dniach lotnych, słonecznych, o prawach fizyki …

Chętnie odpowie na pytania przedszkolaków. Spotkanie uświetni dzień poświęcony lotnictwu.  

                                                                                                                               Zapraszam                                                                                                                                                                     Monika Wolszewska