Dzień Dziecka - Zielone Przedszkole

Nawojowa Góra

31.05.2017. środa godzina 13.00

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na przedstawienie teatralne                                                             pt. „Smok Wawelski”.

Młoszowa

01.06.2017. czwartek godzina 10.30

Dawno temu był sobie pewien znany i wspaniały gród, którym władał król Krak. Jego poddanym żyło się dobrze i bezpiecznie, ale niestety nagle w mieście spadła ogromna tragedia.

Pewnego dnia na zboczu wzgórza wawelskiego w jamie osiedlił się wielki i przerażający smok. Był bardzo duży, pokryty łuskami. Miał straszne zęby, a co najgorsze był ciągle głodny. Polował więc na zwierzęta i ptactwo domowe. Ale po jakimś czasie w królestwie nie było już żadnych zwierząt, a bestia wciąż był głodna. Wtedy król zdecydował, że będzie składał ofiary z ludzi, ponieważ nie widział innego wyjścia z tej trudnej sytuacji. Zwołał nawet radę swoich podwładnych i nakazał im pokonanie smoka, ale  niestety im się nie udało.

Wtedy król wysłał parobków, by ogłosili w całym grodzie, że poszukiwany jest śmiałek, który pokona bestię. Jeśli mu się uda, otrzyma wspaniałą nagrodę. Kiedy wieść rozeszła się wśród ludzi wielu odważnych zgłosiło się, by stanąć do walki z potworem. Kolejno walczyli, ale nikt nie zdołał zabić smoka. Król był zrozpaczony, nie wiedział, co powinien zrobić. Wtedy do miasta przybył pewien ubogi młodzieniec, Szewczyk Dratewka. Dowiedział się o problemie w grodzie i postanowił, że sam stanie do...