Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/it-systemnet/ftp/zielone/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Dzień Dziecka - Zielone Przedszkole

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/it-systemnet/ftp/zielone/templates/zielone7/functions.php on line 197

 

Nawojowa Góra

 31.05.2017. środa godzina 13.00                                                                                                                           

  Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na przedstawienie teatralne                                                             pt. „Smok Wawelski”.

 

 Młoszowa

01.06.2017. czwartek godzina 10.30                                                                                                                       

   Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na przedstawienie teatralne                                                             pt. „Smok Wawelski”.

 

Dawno temu był sobie pewien znany i wspaniały gród, którym władał król Krak. Jego poddanym żyło się dobrze i bezpiecznie, ale niestety nagle w mieście spadła ogromna tragedia.

 

Pewnego dnia na zboczu wzgórza wawelskiego w jamie osiedlił się wielki i przerażający smok. Był bardzo duży, pokryty łuskami. Miał straszne zęby, a co najgorsze był ciągle głodny. Polował więc na zwierzęta i ptactwo domowe. Ale po jakimś czasie w królestwie nie było już żadnych zwierząt, a bestia wciąż był głodna. Wtedy król zdecydował, że będzie składał ofiary z ludzi, ponieważ nie widział innego wyjścia z tej trudnej sytuacji. Zwołał nawet radę swoich podwładnych i nakazał im pokonanie smoka, ale  niestety im się nie udało.

 

Wtedy król wysłał parobków, by ogłosili w całym grodzie, że poszukiwany jest śmiałek, który pokona bestię. Jeśli mu się uda, otrzyma wspaniałą nagrodę. Kiedy wieść rozeszła się wśród ludzi wielu odważnych zgłosiło się, by stanąć do walki z potworem. Kolejno walczyli, ale nikt nie zdołał zabić smoka. Król był zrozpaczony, nie wiedział, co powinien zrobić. Wtedy do miasta przybył pewien ubogi młodzieniec, Szewczyk Dratewka. Dowiedział się o problemie w grodzie i postanowił, że sam stanie do...