Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/it-systemnet/ftp/zielone/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Misiowa draka o drogowych znakach - teatrzyk - Zielone Przedszkole

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/it-systemnet/ftp/zielone/templates/zielone7/functions.php on line 197

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie teatralne

Misiowa draka o drogowych znakach”

Środa 8.11.2017.

Miś zobaczył rowerzystę i - ponieważ nigdy czegoś takiego nie widział - przestraszony szuka swojej przyjaciółki Ary, by podzielić się z nią swoimi obawami. Ara wyjaśnia mu, że to nic strasznego. Ot, zwykłe narzędzie do jeżdżenia.

Miś wpada na pomysł, by też sprawić sobie taki rower. Ara jednak wyjaśnia mu, że aby bezpiecznie poruszać się po drogach trzeba najpierw poznać przepisy związane z ruchem drogowym.

Następuje prezentacja rodzajów znaków drogowych (z przykładami), zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię (zebra), znaczenia świateł na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych (czerwone - zielone) i poruszania się po drodze, gdy nie ma chodnika i gdy trzeba iść jezdnią, po której jeżdżą samochody.