Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/it-systemnet/ftp/zielone/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Zima i Bałwanek Franek - Zielone Przedszkole

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/it-systemnet/ftp/zielone/templates/zielone7/functions.php on line 197

 czwartek 14.12.2017. w prezencie świątecznym zapraszamy na piękny spektakl teatralny pt.

"Zima i bałwanek Franek"

 Z cyklu "Cztery pory roku"

Nadchodzi Zima, a wraz z nią pojawia się bałwanek Franek. Bałwanek uczy się tańczyć zimowego walczyka na bal Pani Zimy, ale mu to nie wychodzi. Zima próbuje go bezskutecznie nauczyć kroków. W końcu stwierdza, że zamiast uczyć się tańczyć lepiej zacząć się przygotowywać do Świąt. Razem ubierają choinkę, przygotowują Wigilię, a potem witają Nowy Rok i bawią się na zabawie karnawałowej. Następnie oboje cieszą się z zimowych wakacji - ferii - w czasie których można miło spędzać czas na zabawach na śniegu - jazda na sankach, łyżwach, nartach ...

 Dzieci poznają nazwy miesięcy i wydarzenia związane z tymi miesiącami, oraz uczestniczą w jednej z zimowych zabaw.

 Spektakl kończy się nadejściem Wiosny, a bałwanek i Zima uciekają na biegun, by uniknąć nadchodzącego ciepła.