Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/it-systemnet/ftp/zielone/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Koziołek Niematołek - przedstawienie teatralne - Zielone Przedszkole

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/it-systemnet/ftp/zielone/templates/zielone7/functions.php on line 197

 

 
   

 przedstawienie teatralne

Koziołek Niematołek”

                        piątek 26.01.2018.

 

Koziołek nie potrafi mówić - porozumiewa się z otoczeniem dźwiękami i gestami narażając się na niezrozumienie i śmieszność. Jego przyjaciółka - Sowa - postanawia wraz z dziećmi nauczyć go mówić.

Zaczynają od wypowiadania zdań, następnie pokazują jak ważne dla zrozumienia słów jest prawidłowe akcentowanie poszczególnych wyrazów. W związku z tym pojawia się potrzeba poznawania nowych słów, a co za tym idzie, używania słownika jako źródła wiedzy o tym, co każde słowo znaczy.

Na koniec Sowa uświadamia Koziołkowi (i widzom), że oprócz tego CO się mówi ważne jest też to JAK się mówi, a więc potrzebne jest ćwiczenie dykcji. Po wszystkim Koziołek zyskuje miano Super Koziołka i zaprasza dzieci do wspólnego ćwiczenia prawidłowej wymowy.

serdecznie zapraszam

Monika Wolszewska